Potrebujete poradiť s výberom psychológa, alebo si len nie ste istí, či postupujete správne?
Ak budete potrebovať pomoc pri výbere psychológa, prípadne s výberom dĺžky a spôsobu konzultácie, napíšte svoju otázku sem a náš tím sa vám ozve. Na odpovede reagujeme naozaj rýchlo.
Odporúčame sa tiež pozorne preštudovať našu stránku, kde nájdete produkty našej poradne.
Sme tu pre Vás
Tím súkromné psychologické poradne Mojra.sk
Vyhýba sa vaše dieťa sociálnemu kontaktu, dotykom, pohľadu z očí do očí? Má svoje stále rituály a stereotypy a každú zmenu znáša zle? Má problém rozoznať, aké správanie je prijateľné alebo aké nie, nedokáže adekvátne reagovať na zdvorilostné gestá? Berie čokoľvek, čo poviete, doslovne? V tom prípade môže trpieť Aspergerovým syndrómom.
Aspergerov syndróm je jednou z pervazívnych vývojových porúch, inak označovaných aj ako poruchy autistického spektra. Ide o vrodenú poruchu, často býva diagnostikovaná do 3 rokov veku dieťaťa. Deti trpiace Aspergerovým syndrómom majú väčšinou priemernú až nadpriemernú inteligenciu, zvládajú bez problémov čítať, písať a počítať, ich schopnosť analytického myslenia je na veľmi dobrej úrovni, rovnako tak majú výbornú mechanickú pamäť. Oproti rovesníkom však majú problémy s koordináciou končatín a zaostávajú v pohybových aktivitách, avšak úlohy ako obliecť sa, vyčistiť si zuby a pod. zvládajú. Vývoj reči je v porovnaní s inými rovesníkmi vcelku normálny, ich vyjadrovanie je však skôr na úrovni dospelých. Čo sa týka komunikačných schopností je pre Aspergerov syndróm typické, že jedinci nedokážu správne interpretovať význam oznámenia, vyhýbajú sa očnému kontaktu, nechápu humor a iróniu, negestikulujú a majú nevýraznú mimiku. Ďalšou výraznou črtou je naklonenie sa k stereotypnému správaniu a dodržiavaniu rituálov.
S čím môže pomôcť psychológ:
- Diagnostikovať, či sa jedná o Aspergerov syndróm, či inú poruchu autistického spektra
- Poskytnúť dieťaťu aj rodine podpornú terapiu
- Zvládať negatívne emócie
- Pracovať s myslením tak, aby dieťa bolo schopné obstáť v bežných životných situáciách
- Pracovať s pridruženými problémami (depresia, úzkosti, strach…)
- Budovať sociálne kontakty, nacvičovať sociálne zručnosti
- Zlepšiť komunikačné zručnosti
- A mnoho ďalšieho
Začnite meniť Váš život k lepšiemu ešte dnes! Zarezervujťe si voľný termín teraz