Potrebujete poradiť s výberom psychológa, alebo si len nie ste istí, či postupujete správne?
Ak budete potrebovať pomoc pri výbere psychológa, prípadne s výberom dĺžky a spôsobu konzultácie, napíšte svoju otázku sem a náš tím sa vám ozve. Na odpovede reagujeme naozaj rýchlo.
Odporúčame sa tiež pozorne preštudovať našu stránku, kde nájdete produkty našej poradne.
Sme tu pre Vás
Tím súkromné psychologické poradne Mojra.sk
Mali ste niekedy pocit náhlej a intenzívnej úzkosti, ktorá prišla z ničoho nič? Začalo vám búšiť srdce, zrýchlil sa tep, alebo ste lapali po dychu? Máte strach z toho, čo sa s vami deje, ale neviete to nijako ovplyvniť? Ovplyvňujú záchvaty paniky vaše každodenné fungovanie, nedokážete sa zapojiť do niektorých činností, ste plní strachu a obáv? Vyhýbate sa niektorým miestam, situáciám a spoločnosti niektorých ľudí? Možno trpíte panickou poruchou, alebo agorafóbiou.
Panika a panické ataky sú súčasťou úzkostných porúch a sú charakterizované náhlymi a intenzívnymi epizódami extrémnej úzkosti a strachu. Tieto epizódy sa môžu objaviť „z ničoho“ a často majú fyzické a emocionálne prejavy. Panické ataky sú krátkodobé, ale extrémne intenzívne úsečné epizódy úzkosti, ktoré sa môžu prejavovať fyzickými symptómami, ako je rýchly srdcový tep, triaška, potenie, dýchavičnosť, nevoľnosť a pocity náhleho ohrozenia. Ľudia počas panického záchvatu často opisujú pocit, že majú "srdcový infarkt" alebo že umierajú. Panické ataky môžu byť tiež spojené s pocitmi straty kontroly alebo šialenstva. Niektorí ľudia, ktorí zažili panické ataky, majú obavu z opakovania týchto atakov a z nemožnosti získať pomoc v prípade, že by sa atak stal na nevhodnom mieste alebo v nevhodnej situácii. To môže viesť k agorafóbii, čo je strach z miest alebo situácií, z ktorých by bolo ťažké uniknúť alebo získať pomoc v prípade panického záchvatu.
S čím môže pomôcť psychológ:
- hodnotenie základných faktorov, ktoré spôsobujú panické ataky
- terapeutická intervencia, rôzne formy
- terapie,
- identifikácia a zmena negatívnych myšlienkových vzorcov
- techniky zvládania úzkosti a paniky
- postupné vystavovanie sa situáciám, ktorým sa vyhýbajú s cieľom znížiť strach spojený s panikou a agorafóbiou
- emocionálna podpora počas panických atakov
- a s mnohým ďalším
Panické ataky a panická porucha môžu mať značný vplyv na každodenný život jednotlivca, či už ide o izoláciu, zníženú kvalitu života a ďalšie duševné a fyzické problémy. Liečba zahŕňa rôzne formy psychoterapie, ako je kognitívno-behaviorálna terapia (KBT) a farmakoterapiu, v závislosti od individuálnych potrieb klienta.
Začnite meniť Váš život k lepšiemu ešte dnes! Zarezervujťe si voľný termín teraz