Potrebujete poradiť s výberom psychológa, alebo si len nie ste istí, či postupujete správne?
Ak budete potrebovať pomoc pri výbere psychológa, prípadne s výberom dĺžky a spôsobu konzultácie, napíšte svoju otázku sem a náš tím sa vám ozve. Na odpovede reagujeme naozaj rýchlo.
Odporúčame sa tiež pozorne preštudovať našu stránku, kde nájdete produkty našej poradne.
Sme tu pre Vás
Tím súkromné psychologické poradne Mojra.sk
Stále máte pocit, že sa stane niečo zlé, alebo že je niečo zle? Nedokážete si užívať spoločnosť iných ľudí? Ste roztržití, neviete sa koncentrovať a máte často nutkanie sa vyhýbať okolitému svetu? Pripadá vám, že sa váš život vymyká kontrole, ste podráždení, bojíte sa, nedokážete sa upokojiť? K tomu všetkému vám bije srdce ako besné, potíte sa, nedokážete sa normálne nadýchnuť, bolia vás svaly, trasiete sa po celom tele, máte pocit, že za chvíľu omdliete, alebo sa povraciate? Potom môžete trpieť úzkosťou…
Úzkosť je ďalším častým duševným ochorením, ktoré sa prejavuje rôznymi fyzickými, emocionálnymi a kognitívnymi príznakmi. Medzi úzkostné poruchy môžeme zaradiť: OCD, sociálnu fóbiu, generalizovanú úzkostnú poruchu, PTSD, agorafobiu, panickú poruchu, alebo až viac ako 500 druhov špecifických fóbií. Diagnostikovať u jedinca úzkostnú poruchu nie je pre lekárov/psychológov/psychiatrov ľahkou úlohou. Pacienti prichádzajú do ordinácií praktických lekárov s nejasnými príznakmi a rôznymi chorobami, preto sú často posielaní na mnohé vyšetrenia, ako je ultrazvuk, EKG, SONO brucha, vyšetrenie štítnej žľazy a pod. Akonáhle praktický lekár stanoví diagnózu, môže sa pokúsiť úzkostnú poruchu liečiť sám, častejšie je však pacient odoslaný na odbornú konzultáciu k psychológovi či psychiatrovi.
S čím môže pomôcť psychológ:
- diagnostika úzkosti, určenie typu úzkostnej poruchy, závažnosť
- poskytovanie rôznych foriem terapie (KBT, DBT a i.)
- práca s klientom na identifikáciu a zmeny negatívnych myšlienkových vzorcov
- učenie sa rôznym relaxačným technikám, ktoré pomôžu znížiť pocit úzkosti
- poskytne bezpečné a podporujúce prostredie
- zlepšenie schopnosti zvládať stres
- vytváranie konkrétnych plánov a cieľov, smerujúcich k postupnému zvládaniu úzkostných stavov
- a s mnohým ďalším
Je dôležité si uvedomiť, že sa úzkostné poruchy môžu prejavovať rôznymi spôsobmi a každý jednotlivec môže mať odlišné kombinácie príznakov. Ak máte podozrenie na úzkosť, je vhodné vyhľadať odbornú pomoc u psychológa alebo psychiatra, ktorí vám môžu poskytnúť diagnostiku a vhodnú liečbu.
Začnite meniť Váš život k lepšiemu ešte dnes! Zarezervujťe si voľný termín teraz